صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 252351
تعداد نوشته ها : 261
تعداد نظرات : 17
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

اگر به دنبال پوستی شفاف هستید توصیه می کنیم این مقاله را بخوانید . در این مطلب با ده نوع ماده غذایی که بر پوست شما تاثیر باورنکردنی دارند آشنا می شوید.

بسیارى از مردم ویتامین A را پیام آور بینایی بهتر مى دانند.توجه کنید که سلامت پوست ما نیز مستقیماً به میزان ویتامین A غذاى ما مرتبط است.ویتامین A براى خنثى کردن عناصر مضر پوست نقش آنتى اکسیدان را بازى کرده و از تشکیل چین و چروک در آن جلوگیرى مى کند. به علاوه پیشرفت آن را به تاخیر مى اندازد و پوست ما را جوان نگاه مى دارد.دو سوم ویتامین A مصرفى ما از بتاکاروتن تامین مى شود که تولید کننده رنگ زرد و نارنجى در میوه ها و سبزی هاست. بدن ما بتاکاروتن را به ویتامین A که براى سلامت پوست الزامى است تبدیل مى کند و به مصرف مى رساند. سیب زمینى ، هویج و زردآلو منبع غنى بتاکاروتن است.
ویتامین A نوسازی پوست را افزایش می دهد و از تشکیل چین و چروک در آن جلوگیرى مى کند. ویتامین A محلول در چربى بوده و به راحتى در بافت بدن ما ذخیره مى شود،در حالى که قابلیت ذخیره شدن در هیچ گیاهى را ندارد.مصرف آن بیش از میزان مجاز روزانه تاثیر سمى دارد،بنابراین عاقلانه نیست که قرص ویتامین A را به غذاى خود بیفزایید.به مزه دلپذیر میوه ها و سبزیجاتى که حاوى مقدار زیاد بتاکاروتن هستند و مصرف آنها خطری براى سلامتی پوست ندارد بسنده کنید.

10 راه ساده براى افزودن بتاکاروتن به سبد غذایى شما وجود دارد:

1- هویج رنده شده به سس ماکارونی یا لازانیای خود بیفزایید.در مزه غذا تاثیر چندانى ندارد، اما کاروتن آن پوست شما را تغذیه مى کند.

2-
برگ تازه اسفناج را به سبزیجات سالاد خود بیفزایید.اسفناج نسبت به سایر سبزیجات گروه خود بتاکاروتن بیشترى دارد.

3-
روزانه یک ماده لبنى با طعم میوه مصرف کنید،مثل ماست و میوه تازه.زردآلو، هلو و انبه را به آن بیفزایید تا میزان کاروتن غذاى شما افزایش چشمگیری داشته باشد.

4-
برش هاى کوچکى از هندوانه را همراه با نعناع به نوشیدنى خود بیفزایید.تاثیر بسیار مطلوبى بر پوست شما خواهد گذاشت.

منابع غنی از ویتامین A عبارتند از:
جگر، شیر، زرده تخم مرغ، پنیر چدار، ماهی ، سیب زمینی شیرین، هویج، کدو حلوایی، طالبی، زرد آلو، هلو، کلم بروکلی، گریپ فروت ، اسفناج و سایر سبزیجات سبز تیره و برگی شکل.

5-
همیشه برگ کلم تازه داشته باشید و به عنوان پیش غذا آن را میل کنید.

6-
به شام خود میوه بیفزایید.کمپوت هلو و زردآلو یا هلو و زردآلو تازه را در دسترس نگه دارید یا به سالاد میوه شبانه خود بیفزایید.

7-
میوه هاى گرمسیرى را انتخاب کنید. اگر از میوه هاى عادى خسته شده اید به میوه هاى مناطق حاره مانند انبه روى آورید.
8-
گل کلم یا اسفناج تازه را به ماکارونى یا سالاد گوجه فرنگى بیفزایید. موجب شادابى پوست شما خواهد شد.

9-
انبه را در سس تند جانشین گوجه فرنگى کنید که نه تنها گیرنده هاى چشایى شما به وجد در مى آیند بلکه میزان زیادى کاروتن نیز به سبد غذایى شما افزوده شده است. 10- آب میوه هاى غنى از کاروتن را بنوشید


X