صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 252432
تعداد نوشته ها : 261
تعداد نظرات : 17
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
 
 

هوا بس ناجوانمردانه سرد است!!(جذاب و خوندنی)

هواشناسی موظف شده وضعیت هوای بیرون رو اعلام کنه تا از اوضاع اون با خبر باشیم؛ اما تا حالا تلاش کردیم تا هوای دلمون رو هم به خودمون اعلام کنیم و واسه وضعیتش یک فکری کنیم ؟
هوا بس ناجوانردانه سرده و دلهامون توی این سرما ، یخ زده ، گم شدیم و از سردی هوا ، قلبهامون از حرکت ایستاده. آخه به سادگی گرمای انسانیت رو با لذت های سرد مبادله می کنیم و هوا رو هر لحظه سرد و سردتر !
واژه ها در کشاکش لحظه های بدون تردید با معنایی خودشون رو تاب نمی یارن و بی هویت می شن و فقط واسه دکور سطرهای کتاب و لذت ها و هیجان های چند دقیقه ای کاربرد پیدا می کنن.
هوا بس ناجوانمردانه سرده و عجیب که هیچکس ، سردش نیست ، بجز اونایی که بر خاکستر ارزشهای فراموش شده نگاه می کنن ، مفاهیمی که روز به روز بی رنگ تر می شن ؛ گذشت ، عدالت ، مروت ، عفت ، صداقت ، حرمت و انسانیت ، واژه های خنده دار و لوس دوران ما شدن ، واسه پر کردن وقت آدم های بی درد که دردها رو به تمسخر بگیرن و ما هم که سرمون رو زیر برف کردیم ، به جای نالیدن خندمون می گیره و عجب این خنده ها صحنة تلخ و زجر آوری رو ترسیم کرده.
از بس توخالی و بی رمق شدیم تلاشی برای گرم کردن نمی کنیم ، مثل اینکه وسط یخبندان باشیم و دست و پا در حال یخ زدن و بدونیم راه نجات کجاست ، اما بی حرکت بمونیم تا از بین بریم . سردی هوا رگ های غیرتمون رو منجمد کرده و بی هدف و انگیزه مسافر جاده زندگی شدیم .
با این حال درسته ناجوانمردانگی ها ، هوا رو سرد و سردتر می کنن ، اما هنوز هم کسایی هستن که گرمی مرامشون ، یخ دل ها رو آب می کنه.
هوا بس ناجوانمردانه سرده و خودمون ندونسته و به خیال زرنگی اون رو سرد و سردتر می کنیم ؛ مهندس هایی که به راحتی از کیفیت کار( واسه رونق جیبشون) می زنن و نمی دونن که سردی عملشون گریبانگیر خودشون می شه ، کارمندایی که کار مردم رو راه نمی ندازن و خودشون توی اداره دیگه گیر می یان ، مغازه دارهایی که گرون می فروشن و از مشتری هاشون رو از دست داده و ورشکست می شن . نزول خورهایی که از نفرین مردم جون مرگ می شن و لذت پول های حروم به دلشون می مونه ، مدیرانی که بیت المال رو مال البیت می کنن و بچه هاشون تو زرد از آب در می یان ، اساتیدی که از درس دادن کامل به دانشجوها طفره می رن و در جا می زنن ، جونایی که محیط اینترنت رو واسه لذت های پوچ آلوده می کنن و خواهر و برادر خودشون توش آسیب می بینن ، آدم هایی که به خاطر حفظ قدرت دست به هر کاری می زنن اما در نهایت منفور مردم می شن و با بی آبرویی کنار زده می شن ، ورزشکارایی که دوپینگ می کنن و محروم می شن و هزاران مورد دیگه که هر روز دور و برومون می بینیم و باعث سردی بیشتر هوا می شن ؛ هم خودشون یخ می زنن و هم شرایط رو برای مردی و انسان بودن سخت تر ! متاسفانه اگر یه لحظه دقیق نگاه کنیم می بینیم که این دور باطل داره همه چیزمون رو ازمون می گیره و کاش نگذاریم ، سردی هوا رمق و انگیزه گذشتن از این سرما رو در وجودمون از بین ببره و به راختی تسلیم ناجوانمردیش نشیم .
هوا بس ناجوانمردانه سرده ، اما تلاش کنیم ما جوانمرد باشیم و بگردیم دور و برمون رواز این تیپ آدمها جمع کنیم و ته ته های وجودون یک جایی گروم به اسم وجدان بگذاریم تا گوهر وجودمون از سرمای نامردی روزگار یخ نزنه.


X