صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 252409
تعداد نوشته ها : 261
تعداد نظرات : 17
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

نازنین؛ دختر فوتبالیست ایرانی الاصل در سوئد!

نازنین؛ دختر فوتبالیست ایرانی الاصل در سوئد!

نازنین؛دخترفوتبالیستایرانیالاصلدرسوئدعکسنازنین؛دخترفوتبالیستایرانیالاصلدرسوئدعکس

جالب است که نازنین همزمان با فوتبال در یک بوتیک کفش هم کار می‌کند. از آنجایی که علاقه زیادی به مد و لباس دارد از این کارش راضی هست. گرچه بقول خودش بخاطر فوتبال خیلی روزها نمی تواند به کارش برود...

وقتی تیم استکهلمی Hammarby بازی داشت مدام نتیجه بازی را از اخبار آنلاین دنبال میکردم. علتش هم اینه که در تیم هاماربی یک دختر فوتبالیست زبل و خوش تکنیک ایرانی به اسم نازنین واثق پناه یا آنطور که سوئدی‌ها و محافل مطبوعاتی صدایش میزنند Naza بازی می‌کند. خوشبختانه هاماربی بازی را در خانه حریف با نتیجه 1_2 برد و نازنین هردو گل را زد. با اینکه این تیم هاماربی زیاد قوی نیست با اینحال نازنین با ده گل زده در رده ششم جدول گلزنهای دست اول فوتبال باشگاههای دختران سوئد هست.
نازنین 29 مه سال 1987 در تهران متولد شد و وقتی دو سالش بود با خانواده به سوئد مهاجرت کرد. از نوجوانی فوتبال میکرد و بزودی بعنوان یک" استعداد فوق العاده " توسط تیم دسته اول سوئد AIK کشف شد و از پانزده سالگی در آن تیم بازی میکرد. بعد به تیم دیگر دسته اول هاماربی منتقل شد. و در دو فصل اخیر بهترین گلزن آن تیم هست. نازنین اخیرا یک بار در تیم ملی هم بازی کرد.


جالب است که نازنین همزمان با فوتبال در یک بوتیک کفش هم کار می‌کند. از آنجایی که علاقه زیادی به مد و لباس دارد از این کارش راضی هست. گرچه بقول خودش بخاطر فوتبال خیلی روزها نمی تواند به کارش برود.
وقتی از او درمورد چگونگی وضعیت فوتبال دختران و راه‌های پیشرفت آن و جذب تماشاچی بیشتر می‌پرسند، او روی تکنیک که خودش بسیار در آن مهارت دارد تاکید می‌کند و به تیم ملی اسپانیا اشاره می‌کند با اینکه در مقایسه با تیم‌های دیگر بازیکنان قد بلند و از نظر فیزیکی چندان قوی ندارد بخاطر زیرکی‌های تکنیکی بازیکنانش بسیار موفق هست.
بازیکن محبوب و موردعلاقه نازنین مارادونا هست. با اینکه وقتی مارادونا در جام جهانی 1986 شرکت کرد هنوز نازنین متولد نشده بود اما تمام دی وی دی بازی‌های او را دیده است. شاید به همین خاطر است که مثل مارادونا پیراهن شماره 10 را بر تن دارد.


X