صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 252448
تعداد نوشته ها : 261
تعداد نظرات : 17
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان


پایان تجمعات پراکنده امروز در دانشگاه تهران

تجمعات پراکنده امروز 18 آذر در دانشگاه تهران دقایقی پیش با متفرق شدن دانشجویان به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، پیش از ظهر امروز جمعی از حامیان موسوی در دانشگاه تهران به تالار شهید چمران دانشکده فنی این دانشگاه رفتند تا با کمره‌ای رئیس دانشکده فنی دانشگاه تهران درباره تجمعات دو روز گذشته در مقابل این دانشکده دیدار و گفتگو کنند.
در این دیدار کمره‌ای در بین دانشجویان سخنرانی کرد و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی نیز درباره اتفاقات روزهای گذشته در تریبون آزاد دانشجویی سخنرانی کردند.
پس از پایان این برنامه دانشجویان از دانشکده فنی دانشگاه تهران خارج شدند و مقابل این دانشکده تجمع کردند، اما دو نفر از دانشجویان خطاب به دانشجویان گفتند که از تجمع در دانشگاه و سر دادن شعارهای تند خودداری کنند و نسبت به اقدامات تحریک‌آمیز هوشیار باشند. دانشجویان نیز پس از گذشت دقایقی از مقابل دانشکده فنی پراکنده و از دانشگاه تهران خارج شدند
شیوه تعیین رئیس دانشگاه آزاد حلقه بسته مدیریتی را از بین ببرد 


دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تأکید کرد: شیوه تعین رئیس دانشگاه آزاد باید به گونه‌ای طراحی شود که به رفتن یک فرد قناعت کنیم اما نوع فکر در آن مجموعه باقی بماند و مدیریت این دانشگاه در بین چند نفر خاص و یک حلقه بسته دست به دست شود.

محمد افکانه دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس تعیین سقف زمانی برای ریاست دانشگاه آزاد از سوی شورایعالی انقلاب فرهنگی را اقدامی مورد تأیید و مناسب ارزیابی کرد که می‌تواند برای ادامه مسیر قانونمند کردن و نظارت پذیر کردن این مجموعه دانشگاهی مؤثر باشد.
وی اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد را طرف نقد فعلی به این دانشگاه ندانست و تأکید کرد: نقدهای صورت گرفته به شیوه مدیریتی دانشگاه آزاد بوده و شیوه تعین رئیس دانشگاه آزاد باید به گونه‌ای طراحی شود که به رفتن یک فرد قناعت کنیم اما نوع فکر در آن مجموعه باقی بماند و مدیریت این دانشگاه در بین چند نفر خاص و یک حلقه بسته دست به دست شود.
این فعال دانشجویی با بیان اینکه دانشگاه آزاد با توجه به گستردگی و تنوع رشته‌های تحصیلی و تعدد دانشجویان اهمیت خاصی دارد و به تعبیر امام خمینی(ره) همان شجره طیبه است،‌ افزود: پروژه‌های شکست خورده دشمنان نظام و اسلام در دانشگاه‌های سراسری با قوت و قدرت در دانشگاه آزاد دنبال می‌شود و نباید فضا برای اینگونه جریان‌سازی‌ها در فضای دانشگاه آزاد فراهم شود.
افکانه با اشاره به ثروت کلان دانشگاه آزاد که از بیت‌المال و مردم به دست آمده است، تصریح کرد: طبیعتاً این ثروت باید در راستای خواست و رضایت مردم خرج شود نه اینکه صرف فعالیت‌های سیاسی و بازویی برای رسیدن افراد خاص به خواسته‌هایشان شود.
دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در پایان گفت: مطالبه منتقدین و کسانیکه نگاه کارشناسانه به دانشگاه آزاد دارند این است که اصلاح اساسنامه و قانونمند کردن این دانشگاه باید به سمتی پیش برود که منجر به نظارت‌پذیری و پاسخگویی مسئولان این مجموعه دانشگاهی شود و رویکرد کلی این دانشگاه با اهداف تأسیس آن تطابق داشته باشد


X