صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 252361
تعداد نوشته ها : 261
تعداد نظرات : 17
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

محمد هاشمی: دانشجویان نباید هیچگاه فریب دشمن را بخورند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که ما در انقلاب اصول اساسی داریم که دشمن‌ستیزی راس همه آنهاست، اظهار کرد: دشمن همیشه سعی در ایجاد اختلاف بین مردم و نظام داشته است اما خوشبختانه از آنجایی که مردم با نظام بوده‌اند دشمن نتوانست در صفوف ملت رخنه ایجاد کند و هر جا که بحث توطئه‌های دشمنان پیش می‌آمد مردم یکپارچه و بر حسب ضرورت در جامعه حضور پیدا کردند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان، محمد هاشمی در حاشیه افتتاح مرکز بین‌المللی چاپ و نشر قرآن کریم، آستان قدس رضوی در مشهد در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط امروز در موضوع هسته‌یی باید هوشیارانه‌تر برخورد کرد و نباید حساسیت ایجاد کرد.

وی ادامه داد: مساله مهمی که وجود دارد این است که وقتی یک کار علمی، سیاسی می‌شود از گردونه و روال عادی خود خارج می‌شود.

هاشمی در رابطه با علت عدم شرکت آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه گفت: علت این موضوع را از خودشان سوال کنید و من اطلاعی ندارم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نزدیکی 16 آذر و روز دانشجو گفت: رسالت نخبگان امروز جامعه دشمن‌ستیزی، تلاش برای افزایش اعتماد بین مردم و مسوولان در همه سطوح و پاسداری از آرمان‌های امام (ره) و انقلاب از جمله استقلال و آزادی در کشور است.

وی ادامه داد: مشکلات و اختلاف‌نظرهای داخلی همیشه وجود داشته است اما در برابر دشمن یکپارچه بودیم و لذا دانشجویان و نخبگان نباید هیچگاه فریب دشمن را بخورند و بدانید اگر آنها چراغ سبزی نشان می‌دهند به فکر منافع خود هستند و در واقع گرگانی هستند در لباس میش.

وی ادامه داد: آزادی و استقلال دیگر آرمان‌های مهم این نظام مقدس است که باید در جامعه رعایت شود و مسوولان به آن توجه کنند.

وی با اشاره به اعتماد و رابطه متقابل بین مردم و مسوولان تاکید کرد: اعتماد باید پاسداری شود و خدای نکرده به خاطر مسائل زودگذر خدشه‌ای به آن وارد نشود چرا که دشمن از همین موارد سوء استفاده می‌کند و خوشبختانه در گذشته با هوشیاری مردم و مسوولان شکست خورده است.

هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگاری، وجود بعضی از دانشجویان زندانی را خدشه‌وارد کننده به وحدت ملی عنوان کرد و گفت: اگر به آزادی عقیده و فکر اعتقاد داریم دلیل ندارد کسی به خاطر این موارد در زندان باشد و مخصوصا اگر این اظهارنظر در جریان انتخابات بوده باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه مسائل بعد از انتخابات دارد کم کم به یک بحران تبدیل می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به افتتاح مرکز چاپ قرآن کریم اظهار داشت: سنی‌ها و وهابیون همواره ما را متهم می‌کنند که از میان سفارش‌های پیامبر اکرم در مورد قرآن و عترتش تنها به اهل بیت توجه کردیم اما افتتاح اینگونه مراکز نشان می‌دهد که این صحبت‌های آنها ادعایی بیش نیست و ما همواره از این دو یادگار پیامبر اسلام (ص) حفاظت کرده و به آن تاسی می‌جوییم.


دسته ها : سیاسی
X