صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 253179
تعداد نوشته ها : 261
تعداد نظرات : 17
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

آقازاده‌های لطمه‌های جدی به نظام وارد کرده‌اند
وی با بیان اینکه لطمات جدی در فتنه‌ها عمدتا از سوی خواص جامعه و آقازاده‌ها به نظام اسلامی وارد آمده است، اظهار داشت: فتنه اخیر بی‌تردید نتیجه جنگ نرم دشمنان است ولی عده‌ای همچنان تصور می‌کنند که این یک دعوای انتخاباتی ساده است.
وزیر اطلاعات گفت: متأسفانه کسانی که انتظار می‌رود سینه‌چاک ولایت بوده و در صحنه‌های حساس انقلاب حاضر باشند، امروز شاهد هستیم میان مخالفان و نظام اسلامی واسطه‌گری می‌کنند و البته این از ویژگی‌های جنگ نرم دشمنان است.
وی افزود: در جنگ نرم دشمنان بسیاری از خواص چون شاخص و معیاری در دست ندارند دچار شک و تردیدهای بسیار می‌شوند.
مصلحی تصریح کرد: در جنگ نرم تمامیت نظام از درون به چالش و تهدید کشیده می‌شود و امروز می‌بینیم افرادی تأثیرگذار که باید از نظام و ولایت دفاع کنند در مقابل رهبری ایستاده‌اند.
وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال اغنای حکومت توسط واسطه‌ها و کسانی است که در جامعه تأثیرگذار هستند، گفت: در نظرسنجی‌های انجام شده مقبولیت نظام و علاقه‌مندی مردم به حکومت اسلامی همانند نتیجه انتخابات بوده و این مهم مستکبران را دچار سردرگمی و حیرت کرده است.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه جامعه حضور افرادی را که برای خود همواره حاشیه امن تصور می‌کردند نمی‌پذیرد، خاطرنشان کرد: اجازه نخواهیم داد که سربازان گمنام امام زمان (عج) در پرونده‌های برخی خواص ذبح و قربانی شوند.
وی اجبار حکومت به عقب‌نشینی را از دیگر ویژگی‌های جنگ نرم دشمنان دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با تدبیر و آینده‌نگری و خواندن دست دشمنان محکم و مقتدر در برابر این خواسته نامشروع مخالفان ایستادگی کرد و این مسئله از پیش برنامه‌ریزی شده را خاتمه داد.
مصلحی ادامه داد: بدون شک جنگ نرم دشمنان همچنان با نظام اسلامی ادامه داشته و دشمن هزینه‌های گزافی را برای آن پرداخت می‌کند، اما این کشور با حضور ولی‌فقیه و رهبری شجاعانه ایشان هیچ‌گاه تسلیم انقلاب مخملی دشمنان و فتنه‌هایشان نمی‌شود.

برخی خواص در فضای وهم‌آلود فتنه سقوط کردند
حجت‌الاسلام مصلحی با اشاره به وقایع 16 آذر ماه تهران اظهارداشت: فتنه‌گران که در روز 13 آبان شکست مفتضحانه‌ای خورده بودند، در روز 16 آذر به دنبال جبران این آسیب جدی بودند که باز هم با هوشیاری و بصیرت دانشجویان ولایی به نتیجه نرسیده و چیزی به دست نیاوردند.
وی خاطرنشان کرد: نکته مهم و قابل توجه، اقدامات گسترده در راستای ساختارشکنی در جامعه از سوی این گروه اندک حدودا یک هزار و 200 نفری است که به زحمت و از سراسر کشور جمع شده بودند.
وزیر اطلاعات با اشاره به پاره کردن عکس امام راحل (ره) از سوی عوامل فتنه در روز 16 آذر تصریح کرد: شخصیت امام راحل (ره) متعلق به همه جهانیان و آزادی‌خواهان است و از نخبگان و فرهیختگان جامعه به ویژه حوزویان و طلاب انتظار می‌رود که در برابر این اقدام وقیحانه عکس‌العمل مناسب و بزرگی نشان داده و پاسخ کوبنده‌ای به ساختارشکنی فتنه‌گران بدهند.
مصلحی با بیان اینکه در فضای وهم‌آلود فتنه در جامعه برخی خواص نه تنها مردود شده بلکه سقوط می‌کنند، گفت: متأسفانه برخی خواص جامعه که ما آنها را سرباز ولایت می‌دانستیم امروز در دام دشمنان سقوط کرده‌اند ولی همچنان آن را نمی‌پذیرند.
وی خاطرنشان کرد: در دفتر یکی از این آقازاده‌ها که از همراهان یکی از سران فتنه است جزوه‌ای پیدا کردیم که در آن به صراحت طرح براندازی نظام دنبال می‌شد و بیانیه‌هایی که امروز از سوی آنها صادر می‌شود دقیقا بر اساس همین جزوه است.
وزیر اطلاعات گفت: محتوای این جزوه جنبش جدید اجتماعی با ماهیت شبکه‌ای است که جریان سکولار غیردینی و براندازانه را دنبال کرده و ادبیات حزب توده را به یاد می‌آورد.
مصلحی با اشاره به هویت محوری به جای هدف محوری در این جریان تصریح کرد: این جریان بسیار متعصب و غیر منعطف است و ما شاهد آن بودیم که رهبر معظم انقلاب آغوش خود را برای این عده گشوده بودند که آنها این محبت را با جنایت و خیانت جبران کردند.
وی ادامه داد: با آغاز فتنه بسیاری از ارزش‌ها در جامعه فرو ریخت، ولی با اقامه نماز جمعه از سوی مقام معظم رهبری بار دیگر ورق برگشت و این مهم نشان دهنده محوریت ولایت فقیه در نظام اسلامی است.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه وجه مشترک تمام فتنه‌های پس از انقلاب و در 30 سال گذشته، عده‌ای از خواص و آقازاده‌های آنها هستند خاطرنشان کرد: متاسفانه مستکبران این عده را به خوبی مدیریت کرده و از ضعف‌های آنان سوء‌استفاده می‌کنند و ما شاهد آن بودیم که پیش از انتخابات برخی از آنها چگونه به انگلیس مرتب و مکرر سفر می‌کنند.
وی با بیان اینکه مرکز فتنه در ایران اسلامی باید شناسایی و از میان برداشته شود، گفت: وزارت اطلاعات آمادگی در اختیار گذاشتن مدارک و اسناد به افراد معتبر را دارد که مردم نیز باید برای شناسایی این مرکز فتنه پیش از آنکه دشمنان اقدام دیگری انجام دهند همکاری و تلاش کنند.
وزیر اطلاعات همچنین تصریح کرد: امروز حوزه‌های علمیه، روحانیون و مبلغان باید سیستم حکومتی اسلام و اصل ولایت فقیه را برای مردم به ویژه جوانان تبیین کنند و این موضوع بسیار مهم و قابل توجه است.
مصلحی گفت: دشمن در یک پروسه زمانی مقوله براندازی نظام اسلامی را دنبال می‌کند و اگر امروز نتوانیم نسل جوان جامعه را که هدف اصلی جنگ نرم دشمنان است نجات دهیم، در این جنگ شکست خواهیم خورد.

با دستگیری برخی افراد برای دشمنان اسطوره‌سازی نمی‌کنیم
حجت‌الاسلام مصلحی در پاسخ به سئوالات روحانیون با اشاره به فتنه پس از انتخابات و موضع‌گیری خواص جامعه در سخنانی اظهار داشت: متأسفانه هاشمی رفسنجانی در سفر اخیر خود به مشهد مقدس صحبت‌های خود در خطبه‌های نماز جمعه را تأیید کرده و سخنانی در راستای بیانیه‌های سران فتنه می‌گوید.
وی افزود: ایشان مشروعیت ولایت فقیه را در گرو مقبولیت مردمی می‌داند و اعتقاد دارد که هرگاه مردم پذیرای ولی‌فقیه نبودند وی باید از این سمت کناره‌گیری کند؛ این سخن وزیر اطلاعات با شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و «مرگ بر منافق» طلاب و روحانیون همراه بود.
وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: هاشمی همچنین برخی گروه‌ها و اقشار مردمی همچون زنان را نیز به حضور در خیابان‌ها دعوت کرد تا به نوعی قدرت برخورد نیروهای انتظامی را از آنان بگیرد.
مصلحی در پاسخ به سئوالی در مورد عدم برخورد با فرزندان هاشمی رفسنجانی نیز گفت: اقداماتی در این زمینه انجام گرفته که با جدیت ادامه پیدا می‌کند.
وی افزود: اما بنا بر حکمت و تدبیر که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر آن تأکید دارند، نمی‌خواهیم با دستگیری برخی افراد برای دشمنان انقلاب اسطوره‌سازی کنیم.
وزیر اطلاعات گفت: امروز برخی شدیدا به دنبال آن هستند که از سوی نظام دستگیر و زندانی شوند.
مصلحی همچنین تصریح کرد: با عنایات الهی و بعضا امدادهای غیبی خداوند متعال که نمی‌توانیم آنها را بیان کنیم، وزارت اطلاعات به خوبی وظایف خود را تا به امروز انجام داده و بدانید نظام اسلامی هیچ‌گاه از تخلفات برخی خواص و آقازاده‌های ایشان نمی‌گذرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی خاطرنشان کرد: در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته و موضع‌گیری اخیر رئیس قوه قضائیه نیز بسیار مناسب بوده و حاصل گفتگوها و تعاملات فی‌مابین است.
مصلحی افزود: در مسئله مفاسد اقتصادی، دلایل و علل به وجود آمدن آن مفسده بسیار مهم است که باید مورد توجه و کنکاش قرار بگیرد.
وی در مورد ارتباط دولت با مراجع و حوزه‌های علمیه نیز گفت: مجموعه وزیران در آغاز راه دولت نهم و دهم میثاق‌نامه‌ای را با رئیس جمهور امضا کردند که از مهم‌ترین بندهای آن پایبندی به اصول و ارزش‌های اسلامی و انقلابی و اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه است.

جهت‌گیری دولت در مسیر منویات رهبری است
وزیر اطلاعات با بیان اینکه جهت‌گیری دولت نهم و دهم در مسیر اهداف انقلاب، امام راحل(ره) و منویات رهبری قرار دارد، گفت: ارتباط رئیس جمهور با مراجع عظام تقلید کاملا اعتقادی است و در آینده‌ای نزدیک همه شاهد ارتباط تنگاتنگ حوزه‌های علمیه و دولت هستید.
وی افزود: کسانی که در دوران حاکمیت خود به مرجعیت بها نمی‌دادند امروز دستمال به دست گرفته و اشک تمساح می‌ریزند و با اعزام نمایندگان خود به بیوت مراجع تقلید کاملا مشخص است که چه اهدافی را دنبال می‌کنند.
مصلحی در پاسخ به سئوالی مبنی بر حوادث کهریزک و مرگ پزشک آن خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی این مسئله را با جدیت دنبال می‌کند و تا آنجا که من اطلاع دارم علت مرگ پزشک کهریزک نیز هنوز مشخص نشده و به نتیجه قطعی نرسیده است.
وی همچنین بر انجام اقدامات پیشگیرانه و اطلاع‌رسانی درست و بهنگام به مردم و به خواص جامعه از سوی وزارت اطلاعات تأکید کرد.
وزیر اطلاعات در پایان با اشاره به موضوع سایت هسته‌ای فردو تصریح کرد: با اقدامات به موقع نیروهای اطلاعاتی خوشبختانه نقشه‌ای که دشمنان انقلاب برای ضربه زدن به نظام اسلامی درنظر داشتند به خودشان برگشت و بار دیگر جمهوری اسلامی از دسیسه‌های دشمنان سربلند بیرون آمد


دسته ها : سیاسی
X