صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 253167
تعداد نوشته ها : 261
تعداد نظرات : 17
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

آقایان قبل و بعد از ازدواج

تغییر رفتار آقایان قبل و بعد از ازدواج

تا کنون بارها دیده شده که رفتارهای آقایون قبل از ازدواج با بعد از ازدواج تغییر کرده. البته این مسئله در مورد خانمها هم صادق است اما آنقدر کم است که حتی لمس نمی شود...

تا کنون بارها دیده شده که رفتارهای آقایون قبل از ازدواج با بعد از ازدواج تغییر کرده. البته این مسئله در مورد خانمها هم صادق است اما آنقدر کم است که حتی لمس نمی شود. به عنوان مثال خیلی از آقایون در دوران نامزدی و یا عقد خود را یک عاشق پیشه نشان می‌دهند، در هفته دو یا سه شب با شما بیرون می‌آیند، کارهای غافلگیر کننده انجام می‌دهند، حرفهای شیرین و جذابی میزنند و اکثر مواقع شیک ترو تمیز با موهای مرتب و صورت اصلاح شده و البته سر وقت سر قرار حاضر می‌شوند خوب این خیلی خوبه، اما متاسفانه این رفتارها به مرور زمان بعد از ازدواج کمرنگ و کمرنگ تر می‌شوند، دیگه سینما و پارک رفتن کم و کمتر میشه اون آقایی که بوی عطرش شما رو گیج می‌کرد، لباس پوشیدنش شما رو جذب می‌کرد، موهاش و البته صورت صافش دیگه حوصله این که حتی هفته ای دو مرتبه اصلاح کند را ندارد، زودتر عصبانی می‌شود بارها این مسئله را از من پرسیده اید و دلیلش را خواسته اید، آقایون همیشه یک دلیل دارند علت تغییر رفتارهای آقایون چیست ؟

قبل از اینکه به این مسئله بپردازم اینرا بدانید هیچ مردی نیست که از عمد رفتاری انجام دهد که همسر خود را ناراحت کند و از زمانی که متعهد به قبول مسئولیت می‌شود تمامی تلاش خود را در این زمینه به کار میگیرد

دلایل زیرا باعث بوجود آمدن تغییر رفتار آقایون تشخیص داده شده:
بار مسئولیت زیاد در قبال زندگی مشترک

قطعا شما به عنوان یک زن می‌پذیرید که اداره کردن زندگی چقدر سخت می‌باشد، محیا کردن تمام لوازم زندگی و ایجاد آسایش برای اعضای خانواده اگر مجرد هستید و در منزل پدری زندگی می‌کنید به رفتارهای پدرتون نگاه کنید فکر و ذهن یک مرد تامین رفاه اعضای خانواده است، سیر کردن شکم، تامین پوشاک، محیا کردن محیط مناسب برای زندگی، ایجاد رابطه دوستی پدرانه، الگو قرار گرفتن پدر توسط اعضای خانواده، تکیه گاه یک خانواده، البته تلاش مادران و همسران هم نباید فراموش کرد و جای قدردانی دارد، تمامی مسئولیتهای یک مرد باعث می‌شود که دیگه حوصله ای ، وقتی و البته توانی برای انجام بعضی رفتارها نباشد. بهتره بدانید که ازدواج یک تکامل است و یک نیاز شما به عنوان یک همسر خوب باید از شریک خود حمایت کنید نمی گم مثلا احساسات تفریحات رو در زندگی باید فراموش کنید نه اینها همه لازمه زندگیست اما در زندگی موقعیتهایی پیش می‌آید که باید برای حفظ بقای زندگی مشترک بعضی وقتها گذشت داشته باشیم و البته صبور باشیم آقایون هم اینو در نظر داشته باشند ابراز احساسات رسیدگی به سرو وضع در زندگی به همان مقدار اهمیت دارد که سیر کردن شکم همسر و فرزندان اهمیت دارد چرا که همسر شما هم در خانه بیکار ننشسته و مطمئنا به مسئولیت خود در منزل یا حالا خارج از منزل محیط کار می‌پردازد و اون هم برای حفظ زندگی از خود مایه می‌گذارد پس جوابه محبتهای یکدیگر رو با عشق بدهید.

تغییر معیار آقایون و حس تنوع پذیری

متاسفانه همانطور که بارها عرض کردم بعضی از شناختها از طرف مقابل فقط و فقط در دوران ازدواج بدست می‌آید. بیشتر ازدواج‌ها در سنین کم با این مشکل روبرو هستند چرا که در سنین کم انسان تمامی معیارهای خود را نمی شناسد و وقتی وارد زندگی می‌شود بعد از یک مدت متوجه می‌شود فردی که انتخاب کرده با معیارهای خود فرق عمده ای دارد. این یک مشکل بزرگ است که باعث سردی در روابط می‌شود والبته در این مورد خاص من فقط طلاق را هرچه زودتر پیشنهاد می‌کنم که امروزه به خاطر بالا بودن میزان مهریه آقایون مجبور می‌شوند بسوزند و بسازند پس ازدواج در سنین کم امکان بروز چنین مشکلی را دارد. مورد بعدی حس تنوع پذیری آقایونه بارها دیده شده که برخی از آقایون با توجه به اینکه یک همسر خوب زیبا والبته با اندامی شکیل دارند اما با این وجود باز نگاهشون به یک زنه دیگه است شما به عنوان یک زن بهتر از من می‌توانید متوجه نوع نگاه همسر خود باشید آقایونی که حس تنوع پذیری دارند هیچ وقت به آن شخص مورد نظر خود نخواهند رسید و فقط زندگی خود و همسر و شاید فرزندان خود را ویران می‌کنند.

سخن آخر

در آخر برای موفقیت خود در زندگی از شما می‌خواهم که معیار‌های خود را بشناسید اگر قصد ازدواج دارید به جای اینکه وقت خودتونو صرف زدن حرفهای بیهوده و تکراری کنید سعی کنید از هم به یک شناخت بالا برسید به جای آنکه در دوران نامزدی برید کنار رودخانه، برید جاهای دیگه سعی کنید در مورد خود و آیندتون صحبت کنید و در مورد آینده بهتر تصمیم گیری کنید.


دسته ها : روانشناسی
X