صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 252413
تعداد نوشته ها : 261
تعداد نظرات : 17
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

طلاق بعد از 18 سال جدایی

طلاق بعد از 18 سال جدایی

زن و شوهری که به خاطر نداشتن تفاهم 18 سال جدا از هم زندگی می کردند سرانجام به دادگاه خانواده رفتند تا اختلاف قدیمی شان را با طلاق حل کنند.

به گزارش خبرنگار ما این زوج که ابوذر و سمیه نام دارند صبح دیروز هنگامی که در مقابل قاضی شعبه 268 مجتمع قضایی خانواده قرار گرفتند، اعلام کردند با هم توافق کرده اند به صورت رسمی از هم جدا شوند. این خواسته در حالی مطرح شد که آنها 18 سال گذشته را بدون داشتن ارتباط و به دور از هم زندگی کرده بودند. سمیه در این باره به قاضی حسن عموزادی گفت؛ خانه پدری من و همسرم در یک محله قرار داشت و ما با هم همسایه بودیم. رفت و آمدهای پدر و مادرهایمان باعث آشنایی ما شد و ابوذر به خواستگاری ام آمد و پس از برگزاری مراسم مختصری زندگی مشترک مان را شروع کردیم.
من که آن زمان تازه در دانشگاه تهران استخدام شده بودم وقتی وارد زندگی ابوذر شدم، فهمیدم او پیش از ازدواج مسائل مختلفی را از من پنهان کرده است. شوهرم به مواد مخدر اعتیاد داشت. علاوه بر این من در یک خانواده مذهبی به دنیا آمده بودم و به برخی از مسائل مقید بودم ولی او پایبندی زیادی به مسائل مذهبی نداشت. چهار سال از زندگی مان به سرعت گذشت و صاحب دو فرزند شدم. نه راه پیش داشتم و نه راه پس.
از یک سو نمی توانستم زندگی با چنین شوهری را تحمل کنم و از سوی دیگر نگران آینده بچه هایم بودم. به همین دلیل همراه با دو فرزندم که آن زمان سن کمی داشتند به خانه پدری ام رفتم. اما انگار شوهرم از این موضوع خیلی هم ناراحت نبود چون سعی نکرد من را به خانه برگرداند. او از نبود من و بچه ها استفاده و بدون هیچ مانعی در خانه مواد مصرف می کرد و آنجا را به پاتوق افراد خلافکار تبدیل کرده بود. چون من شاغل هستم، توانستم هزینه زندگی خودم و بچه ها را تامین کنم. در حال حاضر هر دو آنها بزرگ شده اند و دانشجو هستند. در این مدت شوهرم هیچ پولی بابت نفقه و خرجی بچه ها به من نداد و همه مخارج را خودم با حقوق کارمندی تامین کردم.
حالا بچه هایم بزرگ هستند و به من و پدرشان احتیاجی ندارند. من هم چون بودن یا نبودن شوهرم برایم تاثیری ندارد تصمیم گرفتم از او به طور قانونی جدا شوم.وی ادامه داد؛ 18 سال قبل که متوجه مشکلات شوهرم شدم به دادگاه دادخواست طلاق دادم اما چون نتوانستم حرف هایم را ثابت کنم پرونده بسته شد. اما حالا حاضرم با بخشیدن مهریه ام که 110 سکه بهار آزادی است از ابوذر جدا شوم.در پی این اظهارات شوهر این زن نیز حرف های او را تایید کرد و گفت در صورتی که سمیه مهریه اش را ببخشد او نیز وی را بی قید و شرط طلاق می دهد. به این ترتیب قاضی نیز با بررسی اظهارات طرفین حکم به جدایی این زوج داد و مشکلات آنها را با طلاق حل کرد.


X